DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 2110130-0,73%
Şanlıurfa
33°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

TARIMDA KADININ EMEĞİ ZİRVESİNDE HİLVAN YEG RÜZGÂRI ESDİ

TARIMDA KADININ EMEĞİ ZİRVESİNDE HİLVAN YEG RÜZGÂRI ESDİ

ABONE OL
Mart 8, 2024 10:17
TARIMDA KADININ EMEĞİ ZİRVESİNDE HİLVAN YEG RÜZGÂRI ESDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim Yumaklı’nın katılımlarıyla başlayan 6 ve 8 Mart tarihine kadar devam edecek olan “Tarımda Kadının Emeği Zirvesi” ne Hilvan Yerel Eylem Grubu Şanlıurfa ilimizi temsilen programa katılım sağladı.

TARIMDA KADININ EMEĞİ ZİRVESİNDE HİLVAN YEG RÜZGÂRI ESDİ

Hilvan Yerel Eylem Grubu programda Şanlıurfa’ya ve Hilvan’a özgü yöresel ürünlerin tanıtımını yaparak Hilvan’ı her platformda tanıtmaya devam ediyor. Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi ve Türk sinemasının usta oyuncusu Hulya Koçyiğit Hilvan Yerel Eylem Grubu standını ziyaret ederek Hilvan Yerel Eylem Grubu standında sergilenen yöresel ürünler hakkında detaylı bilgi aldı.
Geçen yıllarda birçok etkinlik, faaliyet ve programlara katılım sağlayan Hilvan YEG Şanlıurfa’nın ve Hilvan’ın yöresel ürünleri olan Urfa keten köyneği fıstığı, Hilvan Bademi, Hasenik pekmezi, Hasenik pestili ( bastık ) Hasenik kesmesi ( çekçek ), Urfa isotu, Urfa nar ekşisi, Urfa sumak ekşisi vb. gibi yöresel ürünlerini Ankara’da tanıtımını yaptı.
Hilvan Yerel Eylem Grubu Koordinatörü Yusuf YAVUZ “ Tarımda Kadının Emeği Zirvesi” etkinliği hakkında şu açıklamaları yaptı. “ Şanlıurfa’mızı ve Hilvan ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek ve tanıtımını yapmak için 6 ve 8 Mart tarihine kadar devam eden “Tarımda Kadının Emeği Zirvesi” programına katılım sağlamış bulunmaktayız. Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin ve Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim Yumaklı Beyefendinin vurguladığı gibi kırsalda kadın istihdamı, kırsal alanda kadın yatırımlarına yönelik destekler ve kadının kırsal ekonomik hayata katılımının ne kadar önemli olduğunu bir daha gördük. Hilvan Yerel Eylem Grubu olarak yürüttüğümüz proje ve faaliyetlerde kadına her zaman pozitif ayrımcılık yapıyor, kadınlarımızı ön plana çıkarıyoruz. İnanıyorum ki tarımda kadının gücü artıkça sürdürülebilir tarım ve üretim modelleri daha da artacaktır. Kadınlarımıza Hilvan Yerel Eylem Grubu olarak eğitimler ve makine ekipman desteğini geçen yıllarda yaptık ve vermeye devam edeceğiz. Hilvanlı kadınlarımız yeter ki üretmek istesin biz Hilvan YEG olarak her zaman onların yanında olduğumuzu bilmelerini isteriz. Bu program kapsamında yanımızda olan Şanlıurfa TKDK il koordinatörlüğüne, program boyunca ürünlerimizin tanıtımında katkı sağlayan Hilvanlı genç kadın çiftçimiz olan Sayın Tansu Göktepeli hanımefendiye de teşekkür ediyorum. Hilvanlı kadınlarımız ne kadar güçlü ise kurum olarak biz de o kadar güçlüyüz diyen Yusuf YAVUZ “Tarımda Kadının Emeği Zirvesi ” programında Şanlıurfa’yı ve Hilvan ilçemizi en iyi şekilde temsil ediyoruz diyerek sözlerine son verdi.

-->

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.